Aktualności

Od trzech dekad organizują zbiórki krwi, konkursy i szkolenia, biorą udział w akcjach charytatywnych, a przede wszystkim przekazują innym dar życia. Klub Honorowych Dawców Krwi (HDK) Kropelka w Wysokiem Mazowieckiem w piątek (18.06) świętował okrągły jubileusz istnienia.
niedziela, 20 czerwiec 2021 08:54

Wakacje z MOK w Wysokiem Mazowieckiem

Wakacyjna oferta Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem.
niedziela, 20 czerwiec 2021 08:52

Nowy sprzęt w OSP w Tyborach-Misztalach

Ochotnicza Straż Pożarna w Tyborach-Misztalach otrzymała darowiznę od Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego. Dzięki przekazanym pieniądzom jednostka zaopatrzyła się w nowy sprzęt.
Znaczna część studentów podczas wakacyjnej przerwy od nauki podejmuje prace sezonowe. Najczęściej podpisują umowy cywilnoprawne, czyli zlecenia lub o dzieło. Zdarza się, że pracodawca podpisuje ze studentem umowę o pracę. Decydując się na podjęcie zatrudnienia warto wiedzieć, z jakich świadczeń możemy skorzystać, gdy odprowadzane są składki na ubezpieczenia społeczne.
Dzisiaj (18.06) doszło do tragicznego wypadku w okolicy miejscowości Mścichy, gmina Wysokie Mazowieckie. Motocyklista zderzył się z łosiem. Nie żyje 45-letni kierowca, 13-letniego pasażera zabrał do szpitala helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Fala upałów nadciągnęła nad Polskę. Dzisiaj (18.06) w naszym województwie temperatura może wynieść nawet 32°C.
Po wielomiesięcznej przerwie życie kulturalne i rozrywkowe powoli zaczęło wracać do normalności. Wykorzystując tę sytuację społeczność Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Staszica w Wysokiem Mazowieckiem postanowiła zorganizować w mieście happening promujący szkołę.
W dniu 16.06.2021r. Wójt Gminy Wysokie Mazowieckie podpisał umowę na realizację zadania „Remont drogi gminnej nr 107921B na odcinku Święck Wielki – Święck Nowiny”.
czwartek, 17 czerwiec 2021 19:40

Sezon kąpielowy w Czyżewie rozpoczęty

Od 15.06.2021 r. zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Czyżewie Nr XVIII/165/21 z dn. 19 marca 2021 r. rozpoczyna się kolejny sezon kąpielowy na kąpielisku zbiornika retencyjnego w Czyżewie.
Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. 42-latek przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 kilometry na godzinę.
16 czerwca 2021 r. na placu rekreacyjnym przy Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Sokołach odbył się Dzień Dziecka.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wysokiem Mazowieckiem już czwarty miesiąc realizowany jest projekt „Nasi Lokalni Bohaterowie” – oczami młodzieży z Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.