Czyżew

Znaczna część studentów podczas wakacyjnej przerwy od nauki podejmuje prace sezonowe. Najczęściej podpisują umowy cywilnoprawne, czyli zlecenia lub o dzieło. Zdarza się, że pracodawca podpisuje ze studentem umowę o pracę. Decydując się na podjęcie zatrudnienia warto wiedzieć, z jakich świadczeń możemy skorzystać, gdy odprowadzane są składki na ubezpieczenia społeczne.
Fala upałów nadciągnęła nad Polskę. Dzisiaj (18.06) w naszym województwie temperatura może wynieść nawet 32°C.
czwartek, 17 czerwiec 2021 19:40

Sezon kąpielowy w Czyżewie rozpoczęty

Od 15.06.2021 r. zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Czyżewie Nr XVIII/165/21 z dn. 19 marca 2021 r. rozpoczyna się kolejny sezon kąpielowy na kąpielisku zbiornika retencyjnego w Czyżewie.
Gminny Konkurs Plastyczny dla Dzieci z Gminy Czyżew ph. „Tradycyjne słodkości dla domowników i gości”.
Rozpoczęły się prace związane z przebudową ul. Mały Rynek w Czyżewie. W dniu 10.06.2021 r. w Czyżewie pomiędzy Gminą Czyżew reprezentowaną przez Burmistrz Annę Bogucką, a firmą Zakład Budowlany Stanisław Mączyński Wysokie Mazowieckie została podpisana umowa na przebudowę tej części Czyżewa.
Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem przesłał nam aktualne oferty pracy według stanu na dzień 17 czerwca 2021 r.
Ministerstwo Finansów otrzymuje zgłoszenia o połączeniach telefonicznych, w których osoba dzwoniąca lub automat informuje odbiorców o przeprowadzeniu „nieautoryzowanej transakcji bankowej".
Gminny Ośrodek Kultury w Nowych Piekutach zaprasza na warsztaty pracowników instytucji kultury, fundacji, stowarzyszeń, edukatorów i menedżerów i wszystkich zainteresowanych tego rodzaju sztuką z woj. podlaskiego.
Wysokomazowieccy policjanci apelują o zabezpieczanie jednośladów, zwłaszcza pozostawianych w klatkach schodowych, czy też „na chwilę” podczas robienia zakupów. W takich miejscach, zabezpieczenia techniczne mogą skutecznie zniechęcić do kradzieży.
Stany kont ubezpieczonych, zawierające składki na ubezpieczenie emerytalne, wzrosły o 5,41 proc. Ten przyrost, to wynik czerwcowej waloryzacji kapitału zgromadzonego w ZUS. Środki na kontach zwiększył się łącznie o niemal 164 mld zł.
Policjanci z wysokomazowieckiej „drogówki” zatrzymali do kontroli dwóch kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.
wtorek, 15 czerwiec 2021 17:28

Ponad 7 mln użytkowników ma profil na PUE

Już ponad 7 mln osób założyło swój profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. PUE w bardzo prosty sposób umożliwia dostęp do szeregu usług świadczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.